شکار و طبیعت

مطالب و عکس در رابطه با شکار و طبیعت گردی آذربایجان شرقی مراغه و شهرستان نوشهر

همنطور که گفته بودم یه سری تغییرات روی سلاح ۵ تیر نیمه خودکارم انجام دادم که باعث شده مشکلاتی مثل شکستن قطعات و گیر های زیاد رفع بشه و تبدیلش کردم به ۵ تیر دستکش که به نظرم عالیه

مراحلشو ژایین همراه با عکساشون توضیح میدم:

تصویر سلاح قبل از اغمال تغییرات :

در مرحله اول پیستون گاز سلاح رو خارج کردم و با شلیک امتحان کردم ببینم آیا فشنگ کش قدرت دارد بدون کمک گاز باروت پوکه رو از جان لوله بیرون بکشه که خوشبختانه قدرتشو داشت بعد قطعه ای رو که بصورت لوله ای هست و پیستون به اون می خوره و ریلها رو به عقب میزنه خارج کردم و با بریدن لوله ای کوچک به صورت بچه قنداق بهش جوش دادم و قنداق اصلی کلا از دور خارج شد حالا ما یک ۵ تیر دستکش داشتیم و باید برای بچه قنداق که فلزی بود طرحی از چوب می زدیم و با زحمت زیاد به خاطر نبودن تجربه تو این کار قطعه رو تراشیدم و با چسب قوی به لوله ای که به عنوان بچه قنداق بود زدم که شد عکس زیر ولی دو تا مشکل بزرگ داشت ۱- فنر ارتجاع کاملا مشخص بود که تو عکس هم دیده میشه ۲- چوب طراحی شده به دلم نمی چسبید

تصویر مرحله دوم :

در مرحله سوم با الگو برداری از یک سلاح ۵ تیر آمریکای بچه قنداق رو دوباره طراحی و تراشیدم (عکس قنداق آمریکای رو گذاشتم می تونید مقایسه کنید) و با زدن جوش به بدنه خشاب لوله ای و کوتاه کردن فنر ارتجاع در حدی که قدرتشو از دست نده باعث شدم که فنر ارتجاع دیگر دیده نشه و داخل بچه قنداق مخفی بشه .

عکس مرحله سوم:

عکس بچه قنداق آمریکایی:

 

 

+ نوشته شده در  90/06/24ساعت 15:34  توسط   | 

شاید بعضی از بیندگان وب سایت متوجه شده باشند که در عکسها شکل و قیافه اسلحه من عوض شده است .  به خاطر اینکه من تفنگ نیمه خودکار خودم رو به دلیل برخی مسایل فنی مثل گیر زیاد و شکستن قطعات تبدیل به ۵ تیر دستکش کردم . کار خودم بوده و چون تازگی یه تغییر در بچه قنداقش دادم در آینده خیلی زود عکس هر سه مرحله رو میزارم . خیلی خوب هم جواب داده دیگه نه گیر میکنه و نه قطعه ای میشکنه مشکل جواز هم نداره.

+ نوشته شده در  90/06/21ساعت 17:46  توسط   | 

یه عکس از ماهی های که تو نوشهر گرفتم . امیدوارم خوشتون بیاد خیلی لذت داشت البته جای شکار رو نمی گیره ولی لذت خودشو داشت اینها ماهی سفید خوبی بودن . الیته متاسفانه کنار دریا دوربین همراهم نبود آخه فکر نمی کردم بگیرم اونم به این بزرگی . برا همین مجبور شدم تو خونه و موقع پاک کردنشون عکس بگیرم.

+ نوشته شده در  90/06/21ساعت 17:41  توسط   | 

دو تا عکس از شکار . آخر فصل شکار سال ۸۹ میذارم امیدوارم خوشتون بیاد دیگه واقعا داره صبرمون سر میاد که این فصل شکار زود شروع بشه خیلی دلمون برای کوه.پرواز پرنده ها . شلیک و چای بعد شکار تنگ شده.

 

+ نوشته شده در  90/06/21ساعت 17:34  توسط   | 

عکس های از برادرام . زیاد اهل شکار نیستن ولی بدشون هم نمی اد. متاسفانه ازشون دورم به خاطر کارم .  

+ نوشته شده در  90/06/08ساعت 20:14  توسط   |